Sıfıraraçal.com

Yeni Mercedes S Serisi Oldukça Teknolojik

Yeni Mercedes S Serisi Oldukça Teknolojik

Yeni Mercedes S Serisi Oldukça Teknolojik

Yeni jenerasyon Mercedes S Serisi W223 kod adlı araç otonom sürüşten arka hava yastıklarına kadar bir sürü yenilik sunuyor.

İlginizi Çekebilir: Makyajlanan Yeni Mercedes E Serisi Türkiye’de

Alman üretici Mercedes'in belki de en fazla tanınan ve teknolojik gelişme olarak adlandırdığımız akıllara gelen aracı S Serisi yeni jenerasyonuna kavuştu. Her yeni jenerasyonunda olduğu gibi Alman marka bu nesilinde de bir sürü yenilik sunuyor.

Sade hatları ile çok dikkat çekmeyen W223 kod adlı Yeni Mercedes S Serisi modelinin ön panjurunda bulunan plastik koruma bile otomobilin sahip olduğu yardımcı sistemlerin sayısı hakkında ipucu vermekte. Matris LED farları standart olarak gelen modelin Digital Light adlı opsiyonu, çeşitli uyarıları yola projeksiyon olarak yansıtarak kullanıcısını bilgilendirmekte.

Yeni Mercedes S Serisi Donanım Özellikleri

Çaplarının 18 inç ile 21 inç arasında değişen jantlar ile donatılan aracın donanım paketinde bulunan adaptif ve aktif süspansiyon sistemi sadece yolu seyrederek sistem sertliğini ayarlamakla kalmıyor. Aynı zamanda yandan gelebilecek bir darbenin yaklaştığını hissettiği anda aracı 80 milimetre'ye kadar yukarıya kaldırıyor. Bu özelliği daha önce bir Audi A8 modelinde görmüştük.

Kapılarında opsiyonel olarak hemzemin kollar bulunan Mercedes S Serisi'nin arka tarafına geldiğimizde biraz daha büyük bir E Serisi modeli görmek oldukça mümkün. LED stop lambaları ise içinde bulunan farklı tasarımı sayesinde arkadakilere 3 boyutlu uyarılar sunmakta. Yuvarlak hatlara sahip gövde yapısı aynı zamanda 0.22'lik hava sürtünme katsayısına sahip.

Yeni Mercedes S Serisi’nin Boyutları Uzadı

Hemen hemen bütün dış boyutlarında artış olan Mercedes S Serisi modelinin boyu 5179 mm, aks mesafesi de 3.106 mm'ye yükseltilmiş. V223 kod adlı, uzun aks mesafeli modelde ise bu verilere 110 mm daha ekleniyor. Bagaj hacmi ise 20 lt artışla 550 lt hacmine ulaşmış durumda.

Yeni S Serisi modelinin boyunun uzamasının getirdiği negatif durumun önüne geçmeyi planlayan Mercedes, yeni S Serisi modelinde yönlendirilebilir arka aksı da opsiyonel olarak donanım paketine dahil etmiş. 4.5 derecelik ve 10 derecelik iki ayrı şekilde sunulan sistem bir yandan yol tutuşunu iyileştirirken diğer yandan manevraları kolaylaştırmakta. Bu sistem ile birlikte donatılmayan örneklerin dönüş çapları 12.2 m ile 12.8 m arasında iken donanım ile birlikte çaplar 10.5 m ile 10.9 m arasına düşüyor.

Yeni Mercedes S Serisi Teknik Özellikleri

Şimdi de gelelim motor seçeneklerine ilk etapta  sıralı 6 silindire sahip dizel ve benzinli ünitelerle donatılacak olan S Serisi modelinin bütün versiyonlarında 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerden çekiş özelliği sunuluyor. Arkadan itişli olarak tercih edilen tek versiyon Mercedes S350d.

Mercedes S450 ve S500'ün kaputlarınun altında bulunan 3 lt’lik, benzinli üniteler sırası ile 367 bg ve 435 bg güç, 500 Nm ve 520 Nm tork üretmekte. Ayrıca 48 Volt hafif hibrit sistemi de gerekli durumlarda 22 bg ek güç ve 250 Nm tork sağlayabilecek. Böylece S500 4MATIC'in 0 - 100 km/s’ hızlanması 4.9 saniye sürüyor.

Mercedes S350d ve S400d versiyonlarının 2.9 lt’lik dizel motorları ise sırası ile 286 bg ve 330 g güç, 600 Nm ve 700 Nm tork üretmekte. 48 Volt hafif hibrit sistem ile de donatılan V8 motorun ilerleyen zamanlarda ürün gamına dahil olacağını duyuran Mercedes, elektrik menzili 100 km civarında olacak hibrit seçeneğini ise 2021 yılında kullanıcılarıyla buluşturacak.

Yeni Mercedes S Serisi modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Mercedes 2020 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yenilenen Mercedes Vito Tourer Select Türkiye’de

Yeni Mercedes S Serisi Oldukça Teknolojik İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle