Sıfıraraçal.com

Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de

Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de

Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de

Artık elektriğin Mercedes’i var. Yüzde yüz elektrikli Mercedes EQC Türkiye’de satışa sunuldu.

40 dakikalık hızlı şarj özelliğiyle 462 km menzile sahip olan aracın motoru 408 beygir güç ve 760 Nm tork değerleri üretmekte. Yeni Mercedes EQC 400 4Matic 966.000 TL’den başlayan fiyatlarla.

İlginizi Çekebilir: Mercedes E-Serisi Ailesi Yenilendi

Yeni Mercedes EQC Türkiye’de Satışa Sunuldu

Alman üretici Mercedes tamamen elektrikle çalışan Yeni EQC modelini Türkiye'de satışa sundu. EQC 400 4MATIC seçeneğiyle Türkiye'ye gelen SUV aracın hızlı şarj istasyonlarında 40 dakika içinde yaklaşık 462 km menzile kadar şarj edilebildiği kaydedildi.

Aracın fiyatına dahil olarak Mercedes  marka Wallbox duvar tipi şarj ünitesi, 8 yıl boyunca 160.000 km’ye kadar batarya garantisi ve 6 tane rutin bakım paketiyle beraber showroomlarda yerini aldı.

Mercedes EQC Teknik Özellikleri

Hem ön aksta hem de arka aksta birer tane olmak üzere toplam 2 adet elektromotorun yer aldığı araç, kullanıcısına 300 kW (408 bg) güç ve 760 Nm tork değerleri sağlıyor. Otomobil 0’dan 100 km/s hızlanmasını 5,1 saniyede tamamlayabildiği kaydediliyor.

Dört tekerden çekişli araçtaki lityum-iyon bataryanın kapasitesi 80 kWh olarak açıklanmakta. Bataryaların ağırlığının ise 652 kg olduğu kaydediliyor.

SUV Karoserin Elektrikli Temsilcisi Mercedes EQC

Mercedes EQC modelinin tasarımında da markanın diğer araçlarında görülmeyen detaylar bulunuyor. Araca önden baktığımız zaman farları ve ızgarayı çevreleyen siyah panelle dikkat çeken EQC, siyah panelin üst tarafı fiber optik bir hat ile dolduruluyor. Söz konusu olan bu hat, gündüz farlarını birbirine bağlaması ile aracı diğer Mercedes modellerinden ayırarak, elektrik enerjisiyle çalışıyor.

Elektrikli araç planlarına dair açıklamada bulunan Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan şöyle konuştu;

"Elektrikli mobiliteyi, diğer üreticilerden farklılaştırarak benzersiz alternatiflerle sunmayı hedefliyoruz. Bildiğiniz tüm Mercedes-Benz otomobil modelleri yakın zamanda ya tamamen elektrikli motorlu bir versiyon ya da elektrik destekli motor seçenekleriyle donatılacak. 2022 yılına kadar Mercedes-Benz otomobil portföyünün tamamında elektrikli motor alternatiflerini de sunmaya başlayacağız. Bu, kompakt modellerimizden SUV’ye kadar tüm portföyümüzü kapsayacak." dedi.

Mercedes Fiyat Listesi

Elektrikli Mercedes EQC hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Mercedes fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Mercedes modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Mercedes S Serisi Nürburgring’de Testlerini Sürdürüyor

Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de Yorumları

Mehmet Nuri İlter 9.04.2021
Yazılanları okudum çok beğendim tek çekincem şarj istasynlarının yeterli miktarda olup olmayacsğı

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle