Sıfıraraçal.com

2021 Mercedes S Serisi Yıl Bitmeden Geldi

2021 Mercedes S Serisi Yıl Bitmeden Geldi

2021 Mercedes S Serisi Yıl Bitmeden Geldi

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi ülkemizde 2020 Aralık ayı itibarıyla satışa sunuldu.

Farklı donanım özellikleri, kademeli olarak dijital sunumlar ile gün yüzüne çıkarılan yeni jenerasyon Mercedes S-Serisi’nin üstündeki sır perdesi, 2 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen dünya lansmanıyla tamamen kalkmıştı.

İlginizi Çekebilir: Mercedes’in Elektriklisi EQC Türkiye’de

Yeni Mercedes S Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu

Yeni jenerasyon Mercedes S-Serisi, 2020 Aralık ayı itibarıyla ilk olarak S 400 d 4MATIC L seçeneği Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni 2021 S-Serisi’nde 2,9 lt’lik turbo beslemeli 6 silindirli dizel motor ünitesi 330 bg güç üretirken 700 Nm tork değerleri sunuyor.

Standart olarak gelen donanımında 9G-TRONIC otomatik şanzımanın da büyük katkısıyla fabrika verilerine göre 100 km’de ortalama 6,7 lt ile 8,0 lt arasında değişen karma yakıt tüketimi sağlayan aracın maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

2021 Mercedes S Serisi Donanım Özellikleri

İsteğe göre olarak ön camda iki tane sanal gösterge paneli (Head-up-Display) sunulurken, daha büyük olan arttırılmış gerçeklik içeriği sunmakta. Örnek verecek olursak navigasyon kullanırken animasyonlu yönlendirme okları sanal olarak doğru şeritte yola yansırken, Aktif Mesafe Asistanı gibi asistan fonksiyonlarının bilgileri de yine yola yansıtılmakta. Yansıtılan bu görüntü sanal olarak 10 m’lik mesafede gösterilirken görüntünün büyüklüğü ise 77 inç büyüklüğünde bir ekrana tekamül ediyor.

Baş üstü kontrol ünitesine entegre edilen kameralar ve öğrenme algoritmaları ile MBUX İç Mekan Yardımcısı yolcuların çok sayıda kumanda talebini algılayabilmekte. Bu sistem, yolcunun başının yönünü, el hareketlerini ve vücut dilini takip ediyor ve ilgili araç işlevleriyle cevap veriyor. MBUX İç Mekan Yardımcısı sadece bu özelliklerle sınırlı değil, aynı zamanda güvenlik açısından da destek sağlamakta. MBUX İç Mekan Yardımcısı, bir kamera üzerinden ön yolcu koltuğundaki çocuk oto koltuğunu izleyerek araç hareket etmeden ekranda çocuk oto koltuğu için emniyet kemeri uyarısı veriyor.

Mercedes S Serisi İç Mekandaki Yenilikler

İç mimarlıkla yat tasarımını harmanlayan devrim niteliğinde bir iç mekan tasarımı sürücü ve yolcularını karşılıyor. Gösterge paneli, orta konsol ve kolçaklardan gerçekleşen mimari, geniş bir alan üzerinde süzülüyor hissi uyandırıyor. Kumanda sayılarındaki azalma, iç tasarımdaki minimalist yaklaşımı vurgulamakta. Konsolun üst tarafıyla büyük dekoratif yüzey arasındaki ince kademe, iki katmanlı bir görünüm oluştururken yatay genişlik algısını daha da fazlalaştırıyor.

Kabin içindeki 5 adete kadar ekran dışında ön konsol ve arka koltuktaki geniş dekoratif yüzeyler dikkat çekiyor. Gerçek alüminyum süslemeler ile desteklenen açık gözenekli ahşap yüzeyler iç mekandaki lüks ve kalite algısına ben burdayım diyor. Yatay olarak yerleştirilen ve 4 parçadan oluşan merkezi havalandırma ızgarası yeni tasarım öğelerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Her bir yanda iki tane ince yatay tasarımlı havalandırma ızgarasıyla ön konsoldaki tasarım bütünlüğü tamamen sağlanmış durumda.

Yeni Nesil S Serisi İle İç Mekan Daha Keyifli

Sürücü göstergesi ile orta konsoldaki medya ekranı birbirini bütünlerken estetik bir görünüm sağlıyor. Ekranların görünümü, toplam 4 ekran tasarımı (Zarif, sportif, özel, klasik) ve üç mod (Navigasyon, sürüş destek, servis) ile kullanıcısı tarafından dilediği gibi kişiselleştirilebiliyor.

Mercedes’in yepyeni koltukları sizleri ergonomik tasarımı ile oturmaya ve dinlenmeye davet ediyor. Akıcı, üç boyutlu katman tasarımı görsel bir rahatlık sunuyor. İşçilik şekilleri ve karakteristik özelliği de beraberinde getiriyor. Lugano derideki akan uzunlamasına borular daha zarif ve avangart bir etkiye sebep olurken, Napa deri ve Napa Exclusive derideki elmas kapitone kesim daha klasik ve daha çekici bir görünüm sunuyor.

ENERGIZING Konfor’unun bütünsel “Zinde ve Sağlıklı” yaklaşımı, farklı konfor sistemlerini bir düğme yardımı ya da sesli komutla etkinleştiriyor ve benzersiz bir deneyim yaşatma fırsatı sunmak için bunları programlarla bir araya getiriyor. Bu sistem eşzamanlı olarak; monoton sürüşlerde canlandırma ya da stres seviyeleri yüksek olduğunda rahatlama gibi kabin içinde uygun bir hava oluşturuyor.

Yeni Mercedes S Serisi Boyutları ve Özellikleri

Yenilikçi yürüyen aksam özellikler, 2021 Mercedes S-Serisi’nde etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor. Opsiyonel olarak gelen ve 10 dereceye kadar dönüş açısına sahip olan arka aks yönlendirme sistemi şehirdeki manevra kabiliyetini kompakt bir otomobil seviyesinin üstüne çıkartıyor. Örneğin, uzun dingil mesafesine sahip dört tekerden çekişli 2021 S-Serisi’nin dönüş çapı, arka aks yönlendirmesi ile birlikte 1,9 m azalarak 10,9 m’ye düşüyor.

Farlar ise yeni nesil S-Serisi’nin ön görünümünü şık görünümüyle tamamlıyor. Mercedes S-Serisi’ne özgü üç noktalı gündüz farları özelliğine sahip farlar, daha düz ve daha ince bir tasarımla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Kapının tasarımı ile beraber bütünleşen gizli kapı kolları baştan aşağı tekrar tasarlandı. Sürücünün kapı kolu yüzeyine dokunmasıyla otomatik olarak açılıyor. KEYLESS-GO ile anahtarsız giriş özelliği devreye giriyor.

Mercedes 2021 Fiyat Listesi

Yeni jenerasyon 2021 Mercedes S Serisi hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Mercedes fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Yeni nesil Mercedes S Serisi, 3 milyon 713 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Mercedes E-Serisi Ailesi Yenilendi

2021 Mercedes S Serisi Yıl Bitmeden Geldi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle