Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Mazda CX-5 Yeni Jenerasyonunda İsmini Değişebilir

Mazda CX-5 Yeni Jenerasyonunda İsmini Değişebilir

Mazda CX-5 Yeni Jenerasyonunda İsmini Değişebilir

CX-30 modelinin başlattığı bu akım D segmenti SUV modeli de etkileyecek gibi görünüyor.

Mazda, geçtiğimiz 2019 yılının temmuz ayında ABD ve Avrupa'yı da kapsayan ciddi bir patent operasyonu başlatmış idi. Onlarca ismi içeren bu başvuru silsilesi kapsamında tescillenen isimlerden şimdiye dek sadece kompakt crossover CX-30'u tanıdık.

İlginizi Çekebilir: Mazda3, Daha Güçlü Motor Seçeneğine Kavuşuyor!

Mazda CX-5 Halefinde CX-50 İsmi

Spyder7 isimli internet sitesinin haberine göre Japon üretici Mazda’nın aldığı patentlerden bir tanesi de CX-50 adına ait ve CX-5 modelinin halefi bu ismi taşıyacak.

Spyder7’nin yayımladığı habere göre CX-50, yeni jenerasyon Mazda6'ya da altyapı sağlayacağı belirtilen arkadan itiş platformu üzerinde yükselecek. Buna göre CX-5 halefi model, hibrit ve sıralı 6 silindirli motor ünitelerine kavuşabilir.

Mazda CX-50 Teknik Özellikleri

En üst donanım paketlerinde 3.0 lt’lik benzinli ve 3.3 lt’lik dizel motorlarla sunulması beklenen modelde bir tanesi hibrit ünite olmak üzere iki tanesi 2.5 lt’lik ünite de yer alacak. Hacmi 2.2 lt olan dört silindirli dizel motor ünitesindende bahsediliyor.

Mazda CX-50 ismiyle beraber yepyeni bir tasarımın gelmesi bekleniyor. Eğimli A sütunları ve C sütunları sayesinde birazcık coupe havası sunacağı düşünülen yeni CX-50, yine de KODO ismi verilen tasarım dilinin temsilcisi olmayı devam ettirecek. Yani kısacası geniş ön ızgara ve ince farlar formülün bir parçası olacak. Mazda CX-30'un şık tasarımını ölçekli olarak görme ihtimalimiz yüksek.

Mazda 2022 Yılına Kadar Yeni Model Tanıtmayacağını Açıklamıştı

Son zamanlarda Mazda hakkında çokça söylentiler duymaktayız. Rotary motorun dönüşüne dair ciddi iddialar elektrik motorlarındaki menzil arttırıcı söylemine rağmen hala Mazda kullanıcıları tarafından heyecanlı bir beklenti oluşturmakta.

İlginizi Çekebilir: Mazda3 Turbo, 230 bg Gücü İle Meksika'da Tanıtıldı!

2022 yılı Mart ayına kadar yeni bir model tanıtmayacağını açıklayan Japon üreticinin sedan modeli Mazda6 modeliyle ilgili söylentiler de var fakat araca dair teknik bilgi ya da lansman tarihi henüz netlik kazanmış durumda değil.

Mazda’nın yeni ismi olan CX-50 hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sifiraracal.com üzerinden güncel Mazda 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilir ve size özel fiyat tekliflerini toplayabilirsiniz.. Eee hadi tüm sıfır araç modelleri seni bekliyor.

Bu Haber İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Bu Haberin Yorumları

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle