Yeni Jenerasyon Ford F-150 Raptor Tanıtıldı

Yeni Jenerasyon Ford F-150 Raptor Tanıtıldı

Amerikalı üretici Ford, Türkiye’de maalesef F-150 isimli aracını satmıyor. Ford Ranger pick-up modelinin bir üst modeli niteliğindeki bu araç, anavatanı Amerika gibi ülkelerde son derece iyi satış değerleri yakalıyor ve çok seviliyor.

İlginizi Çekebilir: Ford Mondeo Artık Ne Benzinli Ne De Dizel

Bu aracın yıllardır ün kazanmış performanslı bir Raptor seçeneği var. Hatta bu model, sonradan Ford Ranger ailesine katıldı.

Yeni F-150 Raptor Aracın Teknik Değerleri Gizliliğini Koruyor

Şimdi de Ford F-150 Raptor versiyonunun yenisi tanıtıldı. Aracın üçüncü jenerasyonu olan bu Yeni F-150 Raptor, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Tanıtımın gerçekleşmesine rağmen henüz yeni Ford F-150 Raptor'ın güç değerlerini paylaşmasa da 3,5 lt’lik EcoBoost V6 motor ünitesine sahip olduğunu biliyoruz. Bu motor ünitesine bağlı gelişmiş egzoz sisteminin 4 ayrı modunun yer aldığını, istenirse çok sessiz, istenirse de çok gürültülü moda getirilebileceği kaydediliyor.

V8 Motorun Geleceği Doğrulandı

Ayrıca Ford F-150 Raptor'ın 700 bg’lik Ram TRX ile daha iyi rekabet edebilmesi için aracın V8 motor ünitesinin geleceği de doğrulandı. Bu modelin adı ise Raptor R olacağı belirtildi. O versiyonda kullanılacak V8 motor ünitesi, Mustang Shelby GT500'de de kullanılan 5,2 lt’lik V8 motor olma ihtimali de çok yüksek. Araç böylelikle Hellcat motorlu Ram TRX ile daha iyi rekabet edebilecektir.

Ford, F-150 Raptor'da yine Fox markalı amortisörleri kullanmayı da unutmamış. Bu amortisörlerde 24 inç'lik yayların yer aldığı belirtiliyor. Bu amortisör ve süspansiyon düzeni ile yeni F-150 Raptor'ın tekerleklerinin yaklaşık olarak 35 cm kadar yükselip alçalabildiği de verilen bilgiler arasında. Aracın lastikleri de standart olarak 35 inç, opsiyonel olarak ise 37 inç boyutunda geliyorlar.

Ford F-150 Raptor Tasarımı

Gelelim tasarımsal yeniliklere F-150 Raptor'ın yeni jenerasyonunun yenilenmiş bir ön yüze, yeni bir kaputa ve biraz değişmiş arka bagaj kapağına sahip olduğunu görüyoruz. Tabii buna ek olarak aracın gövdesi üzerinde diğer güncellemelerde söz konusu. Aracın tek gövde tipinin bu tanıtımda bulunan SuperCrew isimli gövde tipi olacağını da söylemeden geçmeyelim.

Ford 2021 Fiyat Listesi

Yeni nesil Ford F-150 Raptor modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre hemen sitemiz üzerinden güncel Ford fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilir ve hemen detaylı bilgi almak için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Ford Mondeo Artık Ne Benzinli Ne De Dizel

Yeni Jenerasyon Ford F-150 Raptor Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
1

Araç

2

Ekspertiz

3

Fiyatla

4

Tamamla
ARAÇ BİLGİLERİ
Model Yılı
Marka
Model
Yakıt Tipi
Kasa Tipi
Vites Tipi
Model Uzantısı
Kilometre
Hasar Kaydı Tutarı