Sıfıraraçal.com

Dacia Logosu Yenilendi

Dacia Logosu Yenilendi

Dacia Logosu Yenilendi

Romanyalı üretici Dacia, kuruluşundan bu yana sürekli olarak kuralların dışına çıkarak yeni, daha iddialı, daha çağdaş ve daha özgün bir tasarım yakalayan markada yeni bir döneme giriliyor.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Dacia Spring Almanya’ya Gidiyor

Markanın 2021 yılının başında açıkladığı yeni bir dönemin habercisi olan stratejiyi, marka kodlarına sadık kalarak yeni logo, yeni amblem, renklerine yansımış durumda. Başarısının arkasındaki unsurları dikkate alan Dacia, daima uygun bir fiyata sağlamlık, sadelik ve orjinallik değerlerini yansıtmaya devam eden yeni bir hisse kavuşuyor.

Dacia’nın CEO’sundan Yeni Logoyla İlgili Açıklama

Dacia’nın CEO’su Denis Le Vot, Dacia’nın otomotiv endüstrisindeki temel gereksinimleri sürekli olarak yeniden tanımlayan bir marka olduklarını belirterek şu ifadelere değindi;

Hem erişilebilir hem de cazip olmayı başarabiliyoruz. Pazardaki konumumuz başladığımız ilk günden bu yana kendimize özgü olurken, gelecek yıllarda büyümeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Dacia'nın güncellenen görsel kimliği, daha farklı ve daha iddialı bir markanın göstergeleri olan yeni bir logo ve amblem ile ön plana çıkıyor. Bu iki yeni tasarım, ilk andan bugüne Dacia'ya rehberlik eden ve markanın özünü vurgulamak için çalışan Tasarım Ekibi tarafından düşünelerek tasarlandı.

Dacia’nın Yeni Logoso Markanın Kompakt ve Zeki Ruhunu Yansıtıyor

Yeni görsel kimliğin tam merkezinde bulunan logo, daima var olan bir sağlamlık ve denge hissi uyandırmakta. Birbirlerinin ters görüntüleri olan “D” ve “C” harflerinin şekli değişerek markanın kompakt ve zeki ruhunu gözler önüne seriyor. Logonun geometrik çizgileri, harf dizisine mekanik bir hareket hissi uyandırıyor.

Dacia ambleminde aralarında güçlü ve uyumlu bir ilişki yer alan zincirin halkaları gibi, “C” ve “D” harflerini bir araya getirerek logonun özünü yansıtmakta. Kolayca tanınabilecek güncellenen Dacia amblemi güçlü ve anlamlı bir sembol olarak markayı yansıtıyor.

Sade ve kolayca anlaşılabilen bu yeni tasarımlar, her gün milyonlarca tüketicinin kullandığı Dacia modellerinin sağlam yapısını gözler önüne seriyor.

Özellikle de küçültülen grafik tasarımları, Dacia'nın temel gereksimlere odaklanan bir marka olduğunu vurguluyor. Her bir parça daha çok dijital içerik için yeni fırsatlar oluştururken, uyumlu bir bütünlük sağlamak üzere diğerlerine uyum sağlıyor. Yeni grafik tasarımlarının, tıpkı Dacia’nın kendisi gibi oldukça esnek ve sağlam yapısı dikkat çekmekte. Logoda bulunan ok şeklindeki “D” harfi, tasarımın bütününü işaret ederek, yüzü geleceğe dönük bir markanın yarattığı hareket hissini gözler önüne seriyor.

Dacia’nın doğaya olan yakınlığını haki yeşili yansıtırken, kullanıcıları için güçlü bir referans noktasını ve ikonik Dacia Duster gibi Dacia modellerinin kendilerini gösterdiği bir araziyi çağrıştırmakta.

Yardımcı olan diğer renkler ise skalayı tamamlıyor;

- Daha çok toprak rengi: kum rengi, terakota, koyu haki.

- Diğer iki ara renkler: yeşil veparlak turuncu ile daha "teknolojik" bir his.

Markanın ayrıca özü güç toplama, özgürlük ve özüne dönme ihtiyacını vurgulayan yeni ikonografisi ile de benimseniyor. Bu temel ihtiyaçlar çoğu otomobil sever tarafından hissedilirken, gerçekten önemli olan şeylere odaklanmaya yöneltiyor.

Markanın yeni kimliği, 2021 Haziran ayından itibaren markaya özel web siteleri, reklamlar ve broşürler vasıtasıyla hayata geçirilecek. Dacia satış noktaları, 2022'nin başından itibaren kademeli olarak yeni marka kimliğine geçiş yapacak. 2022 yılının ikinci 6 ayından itibaren Dacia modellerinde yeni amblem ve yeni logo kullanılacak.

Dacia Fiyat Listesi

Dacia’nın yeni logosu hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Dacia fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm araba kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Dacia Logan Yoğun Kamuflajla Görüntülendi

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Dacia Logosu Yenilendi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle