Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Dacia Duster’a Mercedes motoru geliyor.

Dacia Duster’a Mercedes motoru geliyor.

Şu ana kadar ilk olarak Mercedes’de görmeye başladığımız motoru şimdi de Dacia Duster’da görmeye başlayacağız. Yeni nesil ile birlikte kendi segmentinin en çok satılan modeli olma konusunda yoluna devam eden Duster, bu yılın Mart ayında makyajlanan hali ile satışa sunulmuştu. 2018 Dacia Duster yeni güncellemeler almaya devam ediyor.

Öncelikle 1498 cc’lik dizel motorunda performans güncellemesi alan Duster’a yeni bir motor alternatifi geliyor. Renault-Nissan grubunda kademeli olarak Kadjar ve Qashqai’de göreceğimiz bu motor seçeneği, Mercedes-Daimler iş birliği ile geliştirilmesinden dolayı önem arz ediyor.

1,3 motor hacmiyle Duster ürün gamına katılmasıyla birlikte en uygun kasayı da üzerinde barındıracak olması temel hususlardan birisi olacak.  Bunun yanı sıra ideal yakıt tüketimi ve carbon salınıım da yine söz konusudur.

İlginizi Çekebilir: Yenilenen 2019 Volvo V60 Cross Country kullanıcıları ile buluşuyor!

Bu motor seçeneğini iki farklı sürüm üzerinden satışa çıkacak. Başlangıç seviyesinde 130 beygir güç ve 240 Nm tork üreten araç, 1,3 litrelik motorun en üst paketinde de 150 beygir güç ve 250 Nm tork değerleri yer alacak.  Aynı zamanda performans değererinin henüz bilinmediği sürüme sahip olmak isteyen Duster severler için de sipariş alınmaya yakın zamanda balanılacak.

İlk teslimatların önümüzdeki yılın bahar aylarında olması beklenen aracın yurt dışı satış rakamlarının 20 bin dolar düzeylerinden başlaması ön görülüyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement