Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni BMW i8 Tamamen Elektriklenecek

Yeni BMW i8 Tamamen Elektriklenecek

BMW markasının, amiral gemisi elektrik destekli spor otomobil modeli BMW i8 modelinin geleceği hakkında yeni bir karar vermek zorunda.

BMW markasından kaynaklar gösteren Autocar dergisine bakılınca yeni BMW i8 modelinin tamamen elektrikli olması konusu tartışma konusu oldu ve yöneticiler %100 elektrikli seçeneğe daha ılımlı bakmaya başladılar.

2023 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen ikinci jenerasyon BMW i8 modeli orijinal olarak hâlihazırda satılan benzin-hibrit makinenin daha güçlü versiyonu olarak düşünülüyor. Ancak şimdi planlar değişecekmiş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Opel Astra Wagon Görüntülendi

BMW markasının Münih'teki AR&GE merkezinden gelen son bilgiler göre 2020 BMW i8 modelinin tamamen elektrikli altyapıya geçme ihtimalinin oldukça güçlü olduğunu gösteriyor. Günümüzde üç silindirli, 1.5 litrelik turbo benzinli motor ile elektrik motorunun kombinasyonundan beslenen BMW i8, BMW'nin Formula E'deki varlığını ve elektrikli "i" ailesinin geleceğini temsil etmek adına bir EV modeline dönüşecek gibi görünüyor.

Bu sayede BMW, yeni Tesla Roadster ve Audi R8 modellerinin yerini alacak ve elektrikli süper otomobil gibi modellere rakip olacak diyebiliriz.BMW iNext konseptinin 2021 yılında tanıtılacak üretim versiyonuna altyapı sağlayacak platformdan yükselmesi beklenen yeni BMW i8, marka içinde geliştirilen ve güncel i8'de kullanılan senkron motorlara göre "çok daha yüksek devirlere çıkabilen" yeni jenerasyon elektrik motorundan gücünü alacak.

Münih'ten gelen bilgilere göre yeni motorun prototipleri bir süredir BMW i8 test araçlarında deneniyormuş. BMW, bu motoru besleyecek bataryaları da 2021 itibarıyla Çinli CATL firmasıyla ortak olarak Dingolfing tesisinde üretim yapacak. Laboratuvar ortamı kullanımında çarpıcı sonuçlar ortaya koyan bataryaların 400 km'den fazla menzil sunacağı öngörüler arasında.

İlginizi Çekebilir: Yeni Jenerasyon Audi RS3 Prototipleri Nürburgring’de Objektiflere Yakalandı

Alman medyasına konuşan üst düzey bir BMW yöneticisi, "Şu anda yeni i8'in önünde iki yol var. Her ikisi de belli avantajlara sahip ancak henüz kesin bir karar vermedik." İfadelerini kullandı.

Bavyeralı üretici, yeni BMW i8'in geleceği hakkındaki kararını 2019'un ikinci yarısında yapılacak bir yönetim kurulu toplantısında kesinliğe kavuşturacak.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar hakkında teknik detayları öğrenebilir, size uygun araçları birbiri ile karşılaştırabilir ve size en uygun aracı bularak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement