Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2021 Audi Q5 Sportback Yeni Yüzünü Gösterdi

2021 Audi Q5 Sportback Yeni Yüzünü Gösterdi

2021 Audi Q5 Sportback Yeni Yüzünü Gösterdi

Makyajlı Audi Q5 modeline sportif kardeş geldi.

İlginizi Çekebilir: Doğalgaz Yakıt Hücreli Audi A3 G-Tron Tanıtıldı

Son zamanlarda tüm otomobil üreticileri ellerinde ne varsa bir de onun coupe seçeneğini üretmeyi planlıyor. Alman üretici de talep oldukça bu yönelim de devam edecek.

Yepyeni Bir Tasarımla Audi Q5 Sportback

Audi, haziran ayının sonunda tanıttığı makyajlı Audi Q5 modelinin daha kıvrımlı kardeşi Yeni Audi Q5 Sportback'in örtüleri kalktı. Mercedes GLC Coupe ve BMW X4 modellerinin uzun zamandır bulunduğu bu segmentte Audi markasının geç bile kaldığını söyleyebiliriz.

Tahmin edeceğiniz üzere en belirgin fark, standart olan Audi Q5'e göre daha eğimli olan tavan çizgisi. Bunun dışında estetik operasyonla Audi Q5 Sportback değişen yüzü,elden geçirilen hava girişleri, keskinleşen far grubu ve yeni aydınlatmaları doğrudan taşıyor. Sürücünün isteğine göre ayarlanabilen ve 4 ayrı konfigürasyonu olan OLED stop lambaların arkanızdan hızla gelen araçların size çarpmaması için uyarı vermesi gibi özellikler yer alıyor.

Yeni Audi Q5 Sportback Teknik Özellikleri

Q5 Sportback, motor yelpazesi alanında da Q5'in ödev kağıdını tamamen kopyalamış fakat öğretmene yakalanmamak için yeni Q5 Sportback, plug-in hibrit motor ünitesini almamış. Q5 Sportback'in 4 silindirli ve 6 silindirli motor ünitelerinden beslenen normal ve S versiyonları yer alacak. 265 beygir güç ile 370 Nm tork üreten hafif hibrit ünitesi 2,0 lt’lik TFSI ve 354 beygir ile 500 Nm tork değerlerindeki 3.0 V6 yelpazeside sunulacak motor ünitelerden bazıları.

Aud, otomobilde ayarlanabilir ve standart olmak üzere bir dizi süspansiyon düzeni de sunmakta. Bunlardan en dikkat çekeni yerden yüksekliği 60 mm azalan veya artabilen havalı süspansiyon düzeneğidir.

2021 Audi Q5 Sportback Donanımsal Yenilikler

2021 Audi Q5 Sportback markanın en güncel MIB 3 yazılımına ve iç mekan tasarımına sahip. Yeni jenerasyon Audi modellerinden ayrı olarak tıpkı A4 gibi konsol üzerinden çıkan 10.1 inç boyutundaki multimedya sistemine sahip olan modelde Virtual Cockpit isimli multimedya sistemi yer alıyor. Kablosuz Apple CarPlay bağlantısın da standart olarak geliyor.

Kabin içinde göze çarpan diğer detaylar ise opsiyonel ahşap trim parçalar ve ambiyans aydınlatması. Sportback'e premium bir hava katan bu dokunuşlara deri koltuklar eşlik etmekte. Audi, otomobilin 1.80 metreden uzun yolcular için yeterli baş mesafesi sunduğunu belirtse de herhangi bir rakam vermemiş. Bu yüzden aracın testlerini beklememiz gerekiyor.

Audi 2020 Fiyat Listesi

Gelecek yıl yollarda olacak 2021 Q5 Sportback'in fiyatları henüz belli değil fakat pazarda bir klasik olarak coupe detayları taşıyan modeller her zaman standart olandan birazcık daha pahalı olur. Türkiye’de 40 TDI quattro 2,0 lt’lik turbo dizel, 190 bg versiyonu 897 bin 593 Liradan alıcı bekleyen Q5'in Sportback seçeneği, aynı kombinasyonla büyük ihtimalle 1 milyon TL bandının üzerinde olabilir.

Yeni Audi Q5 Sportback ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Audi 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Audi modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Audi'nin Yeni RS Modelleri Plug-in Hibrit Sistemle Gelecek

Bu Haber İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Bu Haberin Yorumları

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle