Yerli Otomobil TOGG’un Yeni Tasarımı ve Görünümü Yayınlandı!

Türkiye’nin yerli otomobili olan TOGG modelinin 2022 yılında seri üretime geçmesi bekleniyor. TOGG yaptığı resmi açıklamada otomobile eklenen özellikler ve yeni görünümleri yayınladı.

            TOGG 2022 yılında seri üretime geçerek otomobil pazarında yer edinmeyi ve kullanıcıları ile buluşmayı hedefliyor. TOGG resmi açıklamasına göre araçta aeroakustik ve aerodinamik testlerini tamamladığını ve başarı ile geçtiğini duyurdu. Yerli otomobilde en dikkat çeken özelliklerin başında ise görsel tasarımının değişmesi oldu.

 

            Araç severler ilgiyle yerli otomobil projesini takip ediyor. Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG), twitter üzerinden yeni bir resmi açıklama yaptı. Üretim aşamasında olan araç modelinin tamamen elektrikli olacağı duyuruldu. Aynı zamanda aracın test sürecinde olduğu ve planlanan şekilde üretim çalışmasının devam edildiği bildirildi.

            TOGG’un yeni açıklamasına göre 2022 yılında aracın ülke piyasasında olması planlanıyor. Aynı zamanda 2022 yılında seri üretime geçilmesi hedefleniyor ve araç aeroakustik ve aerodinamik testlerinin gerçekleşip başarılı sonuçlar elde edildiği duyuruldu. Bu aşamalarla birlikte seri üretime çok yaklaşıldığı da belirtildi. Aynı zamanda Ekim ayının başlarında TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, yerli aracımızın çok yakında seri üretime geçmeyi planladığını doğruladı.

            TOGG resmi twitter hesabından aracın son görüntüsünü paylaştı. Aynı zamanda şu ifadelere yer verildi: Prototip test süreçlerimiz planlarımızdoğrultusundailerliyor. Bugün aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz gerçekleştirildi.”

            TOGG açıklama ve görsellerinin yayınlanmasının ardından en çok merak edilen konu eski modelin tasarımı oldu. TOGG aracının eski tasarımı ise aşağıdaki gibidir.

 

 

 

 

TOGG realist bir karar vererek tasarımı değiştirmiştir. TOGG ilk resmi açıklamasında araçta yan ayna değil kamera kullanıldığı görülüyordu. Son görüntünün yayınlanmasından sonra ise araç tasarımında ayna görüntüsüne geçildiği anlaşılıyor. Aynı zamanda TOGG yerli otomobilinde sis farlarının değiştirildiği de dikkat çekmektedir. İlk yayınlanan araçta şerit şeklinde karşımıza çıkan ön sis farları mevcuttu. Ancak son yayınlanan görselde şerit sis farları yerine dairesel farlar bulunduğu görülüyor. Dış tasarımda görülen farklılıkların geçici ya da kalıcı olup olmadığı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak otomobil üretim sürecinin beklenen şekilde olduğu anlaşılıyor.

Yerli Otomobil TOGG’un Yeni Tasarımı ve Görünümü Yayınlandı! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
1

Araç

2

Ekspertiz

3

Fiyatla

4

Tamamla
ARAÇ BİLGİLERİ
Model Yılı
Marka
Model
Yakıt Tipi
Kasa Tipi
Vites Tipi
Model Uzantısı
Kilometre
Hasar Kaydı Tutarı