TOGG Gemlik Tesisi’nde Deneme Üretimi Başlayacak

21 Haziran 2022 Salı

 

Yerli otomobil girişimi olan TOGG, üretim için Gemlik’te tesis yapımına başlamıştı. Uzun süredir devam eden çalışmalarda sona gelinmeye başlandı. Zaten aşama aşama girişimin resmi hesaplarından videolar paylaşılıp açıklamalar yapılıyordu. Tesisin hızı böyle devam ederse muhtemelen TOGG Temmuz ayının sonunda deneme üretimlerine de başlamış olacak. Türkiye’nin otomobil üretim geçmişinde ayrı bir yere sahip olacak TOGG sayesinde yerli otomobil üretim aşaması da tamamlanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gemlik tesisindeki inşaat çalışmaları bu hızla giderse ilk yerli elektrikli otomobilimiz olacak TOGG’un temmuz ayının sonunda da deneme üretimleri yapılacak. Önemli bir girişim olan TOGG "bir fabrikadan daha fazlası" sloganı ile kendini gösteriyor. Girişimin Twitter hesabından yaptığı resmi açıklama ile biz de TOGG hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabiliyoruz. Deneme üretimlerinin ne denli olacağı ve ne şekilde ilerleyeceği Gemlik’teki tesis tamamlanıp çalışmalara tam anlamı ile başladığında net bir şekilde ortaya çıkacak.

Temmuz ayının sonuna kadar robotlar deneme üretimi için hazır hale getirilmeye çalışılacak. Bu da oldukça iyi bir gelişme. TOGG, bu yılın son çeyreğinde ilk seri üretim akıllı cihazını banttan indirmeyi hedefliyor. Yapılan çalışmalarda sona gelindiği ve artık fabrikanın bu saatten sonra da seri üretim odaklı çalışacağı düşünülüyor. TOGG’un üretileceği gövde binasında bulunan 208 robot, hücre bazında parçalı denemeler yapmıştı. Bu denemelerden sonra TOGG deneme üretimi için hazır hale getirilmeye başlandı. C segmentindeki SUV gövdesinde ilk boyasız denemelerin yapıldığı TOGG, ayrıca Avrupa’nın en temiz boyahanelerinden biri olan Gemlik’teki tesiste kimyasal dolum aşamasına geçti. TOGG’un birleştirileceği montaj tesisinde ise ekipman kurulumunun ardından devreye alma çalışmaları da hız kazanmış oldu.

Oldukça iyi bir hızda ilerlemeyi sağlayacak olan bu gelişmeler sayesinde yeni TOGG son çeyrekte seri üretime hazır hale getirilecek.  Türkiye’nin patentini taşıyacak yerli ve milli bir marka olan TOGG 2023 yılında yollarda olacak. Sıfır karbon emisyon oranı ile elektrikli araç piyasasında devrim yapmaya niyetlenen TOGG, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olmuş olacak. İlk olarak 2023 yılının ilk çeyreğinin sonlarına doğru C segmentindeki SUV model piyasaya çıkıp kullanıcıların beğenisine sunulacak.  İşler planlandığı gibi giderse SUV sınıfında diğer markalara iyi bir rakip gelmiş olacak. Yalnız ilk olarak bu aşamaya gelmeden homologasyon testlerinin tamamlanması gerekiyor. Daha sonra belirtilen tarihlerde SUV gövde ile TOGG yollarda olacak. Daha sonrasında ise C segmentindeki modeller Sedan ve Hatchback üretim sıralamasına dahil olup sıra ile üretimleri gerçekleştirilecek. Sonraki yıllarda ise B segmentinde SUV ve C segmentinde MPV de TOGG ailesinin modeli olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Böylece en baştan beri düşünülen 5 modellik ürün gamı da tamamlanmış olacak. Şuan için çalışmaların planı ve ilerleme şekli hakkında yaşayıp göreceklerimiz dışında program tam olarak bu şekilde yapıldı. En sonunda ise TOGG sayesinde 2030 yılına kadar tek platformdan 5 ayrı model üretimi ile aslında toplu olarak 1 milyon adet araç üretme düşüncesi söz konusudur.

Şuana kadar her şey planlandığı gibi gitti ve seri üretimin önünde herhangi bir engel de görünmüyor. Çevreye sağlayacağı katkı da yerli otomobil gururu dışında ayrı bir avantaj sağlamış olacak. Eğer söz konusu durum tam olarak gerçekleşir ise TOGG Türkiye otomotiv sektörüne ciddi bir başarı ile giriş yapmış da olacak. Belki ilerleyen zamanlarda Avrupa otomotiv piyasasına iyi bir rakip bile olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç Karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara göz atabilir dilediğiniz araçları karşılaştırabilirsiniz. Sıfır araç kampanyaları incelemek için kampanyalı araçlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

TOGG Gemlik Tesisi’nde Deneme Üretimi Başlayacak İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR

Yerli otomobil Yorumları

Danyal Cankı
25.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
bekliyouz. alalım inşaallah.
Misafir
17.05.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
2017 model var elimde 4 yıldır kullanıyom yakıtı çok iyi hiç yakmıyor şindi yenisiyle değişeceğim
Misafir
09.04.2022
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Hele bir çıksın alırız tabii alabilirsek yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı
Misafir
11.01.2022
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bende ucuz olursa teklif vermeyi planlıyorum.Sonuçta Kendi Malımız.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı.
Misafir
22.11.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
Bu araba Pininfarina K350 aynısı
Misafir
13.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
fabrikası bitmemiş daha
Misafir
02.10.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
%100 yerli olsa ve tüm parçalar yerli üretilse fiyatı en az 300 bin tl den aşağı olmaz. Ama %100 yerli değilde %51 yerli olacağından ve parçalar dışarıdan dolar euro kuruna endeksli olacağından en az 600 bin tl bekliyorum. Devlet şu şartlarda bu aracı 300 bine satsa zararına satar. Biraz mantık lütfen. Avrupa araçları pahalı değil, bizim kur ve ötv miz pahalı. Yoksa adamlar son model arabaları kdv dahil 25 bin dolara veya euroya satıyor.
Misafir
01.10.2021
Yerli otomobil TOGG Sedan için yapılmış
araba güzel fiyatı uygun olursa alabiliriz
Misafir
25.09.2021
Yerli otomobil TOGG SUV için yapılmış
yav kardeşler arabalar bitti bu kadar Bİ TT İ
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement