2018 SsangYong Rexton G4 Türkiye’de

SUV klasmanının ağır abilerinden olan SsangYong Rexton Türkiye’de satışa çıktı. Markanın az bilinen modellerinden olan Rexton özellikle tasarım anlamında adeta baştan yaratıldı. Bir önceki Rexton W ‘ nun yerini Rexton G4 aldı. Rexton’un tarihsel serüvenine gelin yakından bakalım.

Şimdilerde 4. nesli ile karşımıza çıkan ve 2001 yılında asfalta inen Rexton son serisi G4 ile beraber 8. kez değişim yaşıyor.

Rexton piyasaya ilk adımını W163 kasası ile attı. Mercedes M Serisinin hem platformunu hem de motorunu kullanarak üretilen Rexton böylelikle SUV dünyasında önemli bir üne kavuştu.

Neler Değişti?

SsangYong Rexton G4 modelini öncelikle ebatsal açıdan inceleyelim. Rexton W‘ye göre aks aralığı 30 mm artarak 2865 mm, uzunluğu 95 mm artarak 4850 mm, genişliği 20 mm artarak 1920 mm ve yüksekliği ise 40 mm azalarak 1800 mm olarak üretildi. Yani 2018 Rexton için daha uzun daha geniş ve ağırlık merkezi aşağı çekilmiş SUV olduğunu söyleyebiliriz. Ve bunun yanı sıra tasarımsa ciddi değişimler yaşamış. Aracın Premium seviyesi oldukça üst seviyelere çekilmiş. 7 koltuğun 5’ i yatay pozisyona çekilerek devasa bir bagaj hacmine ulaşılabiliyor.  Tabi ki araçta artık W rozeti yerine G4 rozeti kullanılmaya başlandı. Dikey ön ızgaraların yerini ise yatay ızgaralar aldı.

Mercedes-Benz Motoru

SsangYong'un amiral gemisi Rexton'un görkemli görünümü ile birlikte, 2.2 litre e-XDi220 dizel Mercedes-Benz motoru ile karşımıza çıkıyor. 4X4 çekişli sistemden 7 vitesli otomatik şanzımana güçlü bir kombinasyona dayanan sürüş performansı sunuyor.

Özellikle, Rexton, aracın ağırlığını en aza indirirken güvenlikten de ödün vermiyor. Tüm yolculara güvenilir güvenlik sunmak için Gelişmiş Yüksek Dayanımlı Çelik (AHSS) kullanarak darbe emici Quad Frame yani 4’lü çerçeve özelliği uygulanmış.

2157 cc motoru, 181 hp beygir gücü ve 420 nm tork değerleri ile büyüleyici bir performansın ortalama yakıt tüketimi karşılığı ise 8,3 litre dizele denk geliyor. Türkiye’de Platinum donanım paketi ile satışa çıkan araç, mevcut teknoloji de ki tüm konfor özelliklerini içerisinde barındırıyor diyebiliriz.

2018 Ssangyoung Rexton G4 Türkiye Fiyatı

Premium SUV segmentinde yer alan Ssangyoung Rexton G4, Türkiye’de 540.000 TL’ den satışa çıktı.

2018 SsangYong Rexton G4 Türkiye’de İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
X
1

Araç

2

Ekspertiz

3

Fiyatla

4

Tamamla
ARAÇ BİLGİLERİ
Model Yılı
Marka
Model
Yakıt Tipi
Kasa Tipi
Vites Tipi
Model Uzantısı
Kilometre
Hasar Kaydı Tutarı