Sıfıraraçal.com

2021 Skoda Octavia’nın Türkiye Fiyatı Açıklandı

2021 Skoda Octavia’nın Türkiye Fiyatı Açıklandı

2021 Skoda Octavia’nın Türkiye Fiyatı Açıklandı

Yeni Skoda Octavia geç de olsa nihayet ülkemize giriş yaptı.

2019 Kasım  ayında dünya prömiyeri yapılan Skoda Octavia, yeni tip koronavirüs salgını olmasaydı normal şartlarda 2020 Eylül ayından itibaren Türkiye'ye gelecekti. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin neden olduğu karantina önlemleri ve birçok markanın üretimlerini durdurması sebebiyle planlar alt üst oldu.

İlginizi Çekebilir: Yeni Skoda Scala 2021’de Geliyor

 

Yeni Skoda Octavia Türkiye’ye Geliyor

Türkiye Skoda distribütörü Yüce Auto, B crossover modeli Skoda Kamiq ve C segmenti HB temsilcisi Skoda Scala'nın lansman etkinliklerinde Yeni Octavia hakkındaki sorulara "2020 bitmeden modeli getirmeyi hedefliyoruz." demişti. Yılın son günlerine yaklaştığımız bu süreçte ihtimaller zayıf görünüyordu. Fakat Yüce Auto sözünü tutmayı başardı. Firmanın bayilere verdiği katalogtan sızan bilgilere göre 2021 Skoda Octavia, 299 bin 800 TL'den başlayan fiyatlarla 22 Aralık 2020 Salı günü satışta olacak.

 

Yeni Skoda Octavia Özellikleri

Vw Grubu'nun MQB platformu üzerine inşa edilen kompakt modelleri arasında Volkswagen Golf 8'den sonra sergilenen yeni nesil Skoda Octavia 4, Türkiye'de iki ayrı motor seçeneği ve iki farklı donanım paketi ile satışa sunulacak. Lansmana özel olarak yapılacak indirim ise 20 bin 100 TL ve 30 bin 400 TL arasında değişmekte.

Her ikisi de mild hybrid düzenine sahip 1,0 lt’lik TSI e-TEC ve 1,5 lt’lik TSI e-TEC motor ünitelerinden beslenecek olan Yeni Octavia Elite ve Premium isimli donanım paketleriyle satılacak. Karşılaştıracak olursak Skoda Scala 1,5 lt’lik TSI Premium için 312 bin 900 TL fiyat istenirken aynı özelliklere sahip Skoda Kamiq 330 bin 900 TL'ye, Skoda Karoq 370 bin 900 TL, Skoda Superb ise 389 bin 900 TL'ye kullanıcısını bekliyor.

 

Yeni Skoda Octavia Fiyatları

Aralık ayına özel fiyatlar ile 299 bin 800 TL'ye satışa sunulacak Yeni Octavia 1,0 lt’lik TSI e-TEC Elite versiyonunun normal fiyatı ise 319 bin 900 TL. Aynı donanım paketinin 1,5 TSI e-TEC seçeneği ise normalde 344 bin 900 TL iken indirimli fiyatı 324 bin 800 TL'ye düşüyor.

En üst donanım paketi olan Premium ise indirim konusunda daha avantajlı. 1,0 lt’lik TSI e-TEC Premium lansmana özel 314 bin 900 TL'ye satılıyor ancak normal fiyatı 344 bin 900 TL olarak belirtildi. Bu da 30 bin TL indirim demek oluyor. En dolu Skoda Octavia konumundaki 1,5 lt’lik TSI e-TEC Premium ise normalde 369 bin 900 TL olan etiketini 339 bin 800 TL'ye düşürüyor.

Çekyalı üreticinin en güncel modelleri arasında yer alan Skoda Kamiq ve Skoda Scala'da 1,6 lt’lik TDI versiyonu sunulurken Yeni Skoda Octavia, Türkiye pazarında şimdilik sadece 1,0 lt’lik TSI ile satılan makyajlı Skoda Fabia'nın eski versiyonlarını saymaz isek dizel versiyonu sunmayan ilk modeli olacak.

 

Skoda Fiyat Listesi

2021 Skoda Octavia modeli hakkındaki gelişmelerinden haberdar göre sitemiz üzerinden Skoda fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Skoda Kodiaq Test Esnasında Görüntülendi

2021 Skoda Octavia’nın Türkiye Fiyatı Açıklandı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle