Sıfıraraçal.com

Buick, 2022’de İlk Elektrikli Otomobilini Tanıtacak!

26 Kasım 2022 Cumartesi

 

General Motors markasının bünyesinde yer alan Amerikan otomobil devi Buick, yaptığı açıklamada 2022 yılının sonlarında ilk elektrikli aracını Çin'de piyasaya süreceğini ifade etti. Elektrikli aracın teslimatları 2023 yılının ilk aylarında başlayacak ve araç GM markasının Ultium platformu üzerinde yükselecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD'nin ikonik otomobil markaları arasında önemli bir yere sahip olan Buick, elektriğe geçiş sürecini yeni logosu ve büyüleyici Wildcat konsepti ile başlatmıştı ve üretilen bu araç bu sürecin olumlu bir şekilde ilerlediğini bizlere gösteriyor. Buick markası tamamen elektrikli geleceke konsepti ile çıktığı bu yolda bir ön izleme olarak yeni konsept otomobili Wildcat modelini sergiledi. Hatta marka dönüşümünü belli etmek adında üç kalkanlı dairesel logosunu değiştirerek gövdeye yatay olarak entegre edilmiş yeni bir logo kullanmayı da amaçlıyor.

Buick markasının başkan yardımcısı Duncan Aldred yaptığı açıklamada, "Buick markası, bu on yılın sonunda tamamen elektrikli bir geleceğe kendini adamıştır" dedi ve sözlerini sürdürdüi: "Buick'in yeni logosu, Electra isimlendirme serisinin kullanımı ve gelecekteki ürünlerimiz için yeni bir tasarım görünümü markayı dönüştürecek." diyerek aracın elektrikli geleceğe bakış açısını ve markanın gelecek planları hakkında bilgi verdi.

Buick markası ABD pazarındaki ilk yüzde yüz elektrikli otomobilini ise 2024 yılında piyasaya sumayı amaçlıyor. SAIC-GM Buick Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Cesar Toledo, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

"Özünde son derece esnek Ultium platformu bulunan yeni modeller Çin'in son derece rekabetçi EV pazarında Buick için stratejik bir rol oynayacak. Markanın elektrifikasyon ve akıllı mobiliteye yönelik hızlandırılmış dönüşümünde yeni bir bölüm başlatacaklar."

Buick markası açıklamalarında aracın oldukça gelişmiş bir batarya teknolojisi ile karşımıza çıkacağını ifade etti. Her ne kadar bugüne kadar araca dair resmi bir görsel paylaşılmasa da Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı kayıtlarından aracın adının Buick Electra E5 olduğunu ve 241 beygir güç üretebilen tek motorlu bir ünite ile bizleri karşılayacağını öğrendik.

Buick modelinin bir benzer versiyonunun 2022 yılının ilk aylarında Michigan'da görüntülendiğini düşündüğümüz zaman ABD için de hazırlıkların başladığını ifade edebiliriz. 2025 yılına kadar Çin'de tanıtılması planlanan 5 elektrikli araçtan biri olan Electra E5, Super Cruise ismi verilen gelişmiş bir sürüş yardımcısına ve özel olarak üretilen sanal kokpit sistemi ile bizleri karşılayacak.

Buick şirketi günümüzde ülkede yatırımlarını her geçen gün artırıyor. Çin gibi rekabetin çok olduğu bir pazarda şarj istasyonları ile iş birlikleri yaparak ve Showroom'lar açarak daha fazla müşteriye ulaşma konusunda da şirket gereken yatırımları yapmayı sürdürüyor. Buick, Amerikalı bir otomobil markasıdır ve 1899 yılında David Dunbar Buick tarafından Detroit, Michigan'da kurulmuş Amerika'nın en eski otomobil markalarından bir tanesidir. Günümüzde General Motors bünyesinde yer alan Buick, 2017 yılında dünya çapında 1,4 milyondan fazla araç satarak kendi rekorunu egale etmiştir.

Buizk markası elektriklenme sürecinin devamında 2024 yılında Kuzey Amerika pazarı için bir elektrikli otomobil piyasaya sürecek. Ayrıca marka önümüzdeki 10 yılın sonuna kadar sadece elektrikli araçlar satma hedefi olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. Gelecekteki elektrikli Buick modelleri şirketin geçmişine bir gönderme olarak "Electra" ismi ile üretilemeye devam edecek.

Siz de araç karşılaştırma sayfamızdan birbirinden farklı özelliklere sahip araçlara tek bir tıkla göz atabilir ve dilediğiniz araçları anında karşılaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemiz üzerinde sıfır araç kampanyalarına yer verildiğini de belirtelim. Siz de tek bir tıkla sıfır araç kampanyalarına ulaşabilir ve anında size özel ve ücretsiz fiyat teklifi oluşturabilirsiniz.

 

Buick, 2022’de İlk Elektrikli Otomobilini Tanıtacak! İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
ÖNERİLEN YAZILAR
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle