Yeni Nissan Qashqai Nihayet Tanıtıldı

Yeni Nissan Qashqai Nihayet Tanıtıldı

SUV sınıfının yaratıcısı olarakta bilinen Nissan Qashqai’de artı dize motor olmayacak.

Nissan’ın hem Avrupa pazarında hemde Türkiye pazarında C-SUV segmentinde fırtınalar estiren Qashqai’nin üçüncü jenerasyonu tanıtıldı. Avrupa pazarında şimdiye dek 3 milyonun üzerinde örneği satılan Nissan Qashqai, yeni jenerasyonunda da oldukça iddialı.

İlginizi Çekebilir: Yeni Nissan Juke Türkiye’de

Yeni Qashqai Oldukça Şık

Yeni Nissan modelleri olduğu gibi köşeli hatlara sahip bir tasarım dili benimseyen Yeni Qashqai, bir taraftan Yeni X-Trail modelini diğer taraftan da tamamen elektrikli Ariya modelini andırıyor. Plakalığa kadar inen ön panjur ve hem çift hem de tek parçalı olarak tanımlanabilecek farlarda dikkat çekiyor. Tampon altı ve yan tarafında yer alan hava girişleri de Ariya’ya slm veriyor. Kaput kenarlarının da ikinci jenerasyonda olduğu gibi şişkin tasarlandığını belirtelim.

Nissan Qashqai Boyutları

Ön tamponun altından başlayıp çamurluklara ve kapı altlarına geçen ve arka tamponun büyük bir bölümünü oluşturan plastik korumalar, siyah renkte tercih edilebilen tavan ve yan aynalar ile birleşince alçak duruş sergiliyor. Dinamik görünümde, çapları ilk kez 20 inçe ulaşan jantların da etkili olduğunu belirtelim.

Arka tarafı, ikinci nesil örneklerin makyajlanmış hali gibi duran Yeni Nissan Qashqai’nin LED stopları yan tarafa doğru uzamış. Tamponun üzerindeki gri renkli koruma dikkat çekerken tavana yüzgeç anten ve spoiler da konumlandırılmış.

Eskiden olduğu gibi sınıfının en kompakt modellerinden olan Nissan Qashqai boyunun 35 mm uzarken aks mesafesinde 20 mm’lik artış olmuş. Genişlik ve yükseklik ölçüleri ise sırası ile 32 mm ve 10 mm’lik artışlar yaşanmış.

Nissan Qashqai İç Mekandaki Yenilikler

Kabin içinde daha modern bir rüzgar havası estiren 2021 Nissan Qashqai’de nihayet dijital gösterge paneline geçilmiş. Nissan X-Trail modelinden kopyalanmış gibi görünen iç mekanda kapı içlerinde kullanılan cam ve ayna kumandaları Renault modellerinden tanıdık olsa da oldukça şık duruyor. Alt tarafı düzleşen direksiyon simidi üzerinde ve orta konsolun üst tarafına alınan dokunmatik ekranın altında fiziksel düğmelerin olması, giderek dokunmatik hale doğru ilerleyen sektörde bir farklılık. Aynı yönelim, havalandırma kumandalarında da görülmekte. Direksiyonun arkasına vites değiştirme kulakçıkları eklenirken vites kolu, yerini selektöre bırakmış. Otomatik açılan elektrikli bagaj kapağı ile tercih edilebilen aracın burada sunduğu hacim de yaklaşık 50 lt artmış.

Nissan Qashqai Teknik Özellikleri

Önden çekişli modellerinde, 19 inç jantlara kadar torsiyon çubuklu arka süspansiyon sistemi kullanılan otomobilin dört tekerlekten çekişli ya da 20 inç çaplı jantlara sahip seçeneklerinde ise bağımsız arka süspansiyon olacak.

Kaputun altına geldiğimizde ise Nissan Qashqai’de artık dizel motorların kullanılmayacağını öğreniyoruz. Avrupa pazarları için sunulacak benzinli motor üniteleri ise elektrik takviyeli olacak. 1,33 lt’lik tanıdık motor ünitesinin 12 Volt hafif hibrit sisteme sahip seçenekleri 140 bg ve 158 bg güç ve 270 Nm’ye kadar tork değerleri üretebilecek. CVT ya da manuel şanzıman ile alınabilen modellerin en güçlü olanı 4x4 çekişli seçeneği de sunacak.

Yeni Qashqai’nin asıl yeni motoru ise e-Power armalı araçta. 1,5 lt’lik benzinli motoru, değişken sıkıştırma oranına sahip, bu ünite ile sadece pillerini beslerken 190 bg güç, 330 Nm tork üretebilen elektrik motoru, gücünü iki tekerleğe aktaracak.

Nissan 2021 Fiyat Listesi

Üçüncü nesil Nissan Qashqai’nin tanıtımı ve özelliklerinden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Nissan fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsin.

Bu haberi okudun mu?

2021 Nissan Juke Özel Versiyonuyla Ortaya Çıktı

Yeni Nissan Qashqai Nihayet Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle