Sıfıraraçal.com

İşte Karşınızda En Ucuz Elektrikli SUV Dacia Spring

İşte Karşınızda En Ucuz Elektrikli SUV Dacia Spring

İşte Karşınızda En Ucuz Elektrikli SUV Dacia Spring

Dacia’nın uzun süredir beklenen ilk elektrikli aracı Spring nihayet  göründü.

Daha önce konsept otomobil olarak bizlere saygı duruşunda bulunan elektrikli model, Avrupa'nın en ucuz elektrikli otomobili olma sloganıyla görücüye çıkacak.

İlginizi Çekebilir: 2021 Dacia Sandero Asfalta İniyor!

Dacia Spring’in Bir Benzeri De Renault Tarafından Üretilmişti

Otomotiv dünyasını yakından takip eden okuyucular, otomobilin Çin'e özel Renault City K-ZE modeline benzediğini fark edecekler. Dacia Spring’in özel ızgarası ve aydınlatma armatürleriyle K-ZE'den farklı görünmesi sağlanıyor ve geri kalan tüm detayları 2019'da piyasaya sürülen Renault K-ZE’den aldı. Fiyatı henüz bilinmeyen aracın benzeri olan K-ZE'nin Çin'de 9.000 dolar olarak fiyatlandırıldığını hatırlamakta fayda var. Yani Spring bundan daha ucuz görünüyor.

Dacia Spring’in Donanım Özellikleri

Ekonomik bir seçim olan Yeni Spring'de tahmin edebileceğiniz gibi fazla donanım yok. Aracın kalan tüm sistemlerinin fiziksel kontrolü için 3,5 inç dijital gösterge paneli sağlatılmış. Ancak Dacia, Apple CarPlay ve Android Auto desteğiyle birlikte gelen 7.0 inçlik bir dokunmatik ekranlı sistemini de tanıttı.

Dacia’nın güvenlik sistemi oldukça kapsamlıdır. Bu model, kabinde çok sayıda hava yastığı sağlarken, bazı taşıma ve kontrol sistemlerine de sahip olduğu anlaşılıyor . Acil durum fren sistemi, çarpışma anını algılamak için ön sensörlerini kullanarak fren yapabiliyor.

Dacia Spring Teknik Özellikleri

Dacia Spring Electric, tek bir elektrik motoruyla toplam 44 beygir güç ve 125 Nm tork üretebilir. 26,8 kWh pil kullanılarak, aracın WLTP döngü testi sonucunda 225 kilometre menzile ulaştığı görüldü. “ECO”  düğmesini kullanarak menzili % 10 artırabilirsiniz. 100 km / s'lik azami hız ile model, bir saatten daha kısa bir sürede 30 kW'lık bir terminalde şarj edilebilir.

Dacia Spring Piyasaya Ne Zaman Çıkacak

Dacia Spring Electric, 2021 baharında sipariş almaya başlayacak. Rumen markası daha önce yaptığı açıklamada ülkemize Spring’in geleceğini söylemişti. Elbette şu anda ülkemiz için bu modelin fiyatını tahmin etmek zor.

Dacia 2020 Fiyat Listesi

Elektrikli Dacia Spring modeli hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Dacia 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Dacia modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Dacia Modelleri Güncelleniyor

İşte Karşınızda En Ucuz Elektrikli SUV Dacia Spring İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle