Yeni Audi A3 Ailesi Türkiye’de

Yeni Audi A3 Ailesi Türkiye’de

Alman üretici Audi, yeni jenerasyon A3 ailesini 2020 Mart ayında resmi olarak tanıtmıştı.

İlginizi Çekebilir: Makyajlı Audi A8 Kendini Gizlerken Yakalandı

Aradan geçen uzunca bir sürenin ardından Türkiye pazarına giriş yapan Yeni Audi A3 modellerinin fiyatları resmen açıklandı. Ancak fiyatlardan ziyade modellerde yaşanan değişiklikleri inceleyelim.

Yeni Audi A3 Ailesindeki Değişimler

Alman üretici ilk olarak Audi A3 Sportback'in örtüsünü kaldırmıştı. Audi A6 ve Audi A7 Sportback'ten gelen detaylar hemen gözümüze çarpıyor olsa da model genel olarak Audi A1 Sportback'e bir hayli benziyor. Audi'nin Singleframe ızgarasını sahiplenen model, çıkıntılı çamurlukları ve tavan raylarıyla da bir önceki jenerasyonuna selam veriyor.

Karşınızda Yeni Audi A3 Sportback

Yeni Audi A3 Sportback'in yaşadığı asıl değişim ise iç mekanda göze çarpıyor. Konsolu tamamen güncellenen model dokunmatik bilgi eğlence sistemi ve dijital gösterge panelini harmanlamayı başarmış durumda. Ancak üst düzey Audi modellerinde gördüğümüz çift ekran düzeni bu model içerisinde yok. Bununla beraber Audi mühendislerinin fiziksel düğmeleri denklemden çıkartmadıklarını söylemeden geçmeyelim.

Yeni Audi A3 Sedan Üzerindeki Güncellemeler

Yeni Audi A3 Sedan ise C sütununa kadar Yeni A3 Sportback modelinin izlerini taşımakta. Audi A4 Sedan'a bir hayli benzeyen model, güncellenen yüzündeki çentikli farları ve tampon tasarımı sayesinde kendisini abisinden ayırmayı başarıyor.

Yan tarafa geldiğimizde Sportback versiyonuna benzeyen çıkıntılı hatlar bizleri karşılıyor. Yine SB modelinde olduğu gibi en büyük değişiklik iç mekanda yaşayan model, oldukça geniş dijital gösterge paneli ve bilgi eğlence sistemiyle dikkat çekiyor.

Audi A3 Teknik Özellikleri

Her iki model de Türkiye pazarına 1,0 lt’lik ve 1,5 lt’lik TFSI motor üniteleriyle geliyor. Şimdilik modellerin PHEV versiyonları hakkında kesin bir bilgi yok.

Audi A3 Fiyat Listesi

Yeni nesil Audi A3 ailesi hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre hemen sitemiz üzerinden güncel Audi fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilir ve hemen detaylı bilgi almak için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Audi A3 EuroNCAP’tan Tam Not Aldı

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Yeni Audi A3 Ailesi Türkiye’de İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle